Sponzoring univerzitního týmu proROBOT

Tímto žádáme o sponzorskou podporu univerzitního týmu proRobot.cz v soutěži ANA Avatar XPRIZE. Technologie avatarů má obrovský potenciál na to, aby se vybudovala široká komunita lidí. Sponzorování naší účasti v soutěži by pro Vás mohla být skvělá reklama. V Německu se několika soutěžním týmům podařilo zajistit sponzorské financování. Česká republika má obrovský technologický potenciál a spoustu schopných lidí. Našim cílem není jenom účast v soutěži, ale chceme technologii avatarů dále rozvíjet. Na základě vyvinuté technologie pro soutěž může vzniknout startup, který se bude dál zabývat vývojem a výrobou avatarů. Účast v soutěži je dobrá reklama a skvělá možnost na testování naší vyvinuté technologie.

Informace o soutěži ANA Avatar XPRIZE   https://avatar.xprize.org/prizes/avatar


Reklamní přínos

Na webových stránkách proRobot.cz bude umístěn reklamní banner sponzora. Budou natáčena dvojjazyčná videa na YouTube s potenciálem více jak statisíc shlédnutí, kde bude představen systém avatarů s přidanou reklamou sponzora. Členové týmu budou nosit trička s logem sponzora. Na Avatarovi bude vyčleněno místo pro sponzorskou reklamu.Příklady možného využití technologie avatarů v průmyslu

Provozní údržba
Ve výrobě je potřeba dohlížet na složité technologie. Když dojde k nějakému problému, je potřeba ihned zasáhnout, aby se minimalizovala odstávka výroby. Například když dojde k výpadku jističe v rozvaděči, může pracovník vzdáleně přes avatara vyhledat závadu a jistič znovu rychle nahodit, aniž by musel být fyzicky přítomen na pracovišti. Každá pobočka bude mít minimálně jednoho avatara. To umožní, aby jeden pracovník dohlížel na technologie ve více závodech.

Výroba
Je zde možnost využití avataru pro jednodušší montážní činnosti. Na pracovišti bude avatar, kterého bude obsluhovat vzdáleně operátor ze svého domova. Operátor bude mít na sobě oblek virtuální reality a bude připojen k vysokorychlostnímu internetu. Díky nízké latenci internetového připojení po celém světě se může operátor nacházet kdekoliv na zemi, třeba v oblasti s vysokou nezaměstnaností a levnou pracovní silou. S rozvojem technologií avataru a precizností pohybu se bude postupně rozšiřovat okruh možných vykonávaných prací. Umělá inteligence umožní, aby avatar vykonával opakující se činnosti v automatickém režimu. Jeden operátor tak postupně zvládne dohlížet na více avatarů a bude zasahovat jenom, když to bude potřeba.

Ostraha
Avatar bez připojeného operátora může být přepnut do automatického režimu ostrahy. Avatar – robot bude postupně procházet výrobní prostory, když zjistí nějaký bezpečnostní problém upozorní dohledovou centrálu, která v případě potřeby zasáhne.


Tímto děkujeme společnosti ŠKODA AUTO a.s. za sponzorský příspěvek, který nám pomáhá FIM Bota realizovat.

sponzor FIMBota

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *