FIMBOT

Fimbot je název projektu na kterém pracujeme, resp. se jedná o jméno robota. Jméno vzniklo spojením slova robot a FIM, tedy Fakulty informatiky a managementu Univerzity v Hradci králové, na které se robot vytváří. Jedná se o robota, jehož základy se tvoří na 3D tiskárně podle předem určených plánků. 

Pokud vše půjde podle plánu, bude Avatar bude ovládán přes oblek virtuální reality. Ovládání musí být snadné a intuitivní. Avatar musí být precizní, spolehlivý a bezpečný. Musí být použity nejnovější bezpečnostní a šifrovací standardy, tak aby se zamezilo zneužití technologie. Pro případ nehody či selhání bude Avatar vybaven černou skřínkou. Ze základního modelu avatara budou vyvinuty specializované typy, pro průmysl, zdravotnictví, záchranáře. Vývoj nebude snadný ani levný, ale rozhodně to stojí za to. 


ANA Avatar XPRIZE

ANA Avatar XPRIZE je jedna z aktuálních globálních soutěží vyhlášených pod hlavičkou nadace XPRIZE. Cílem soutěže je vytvoření zařízení (Avatara), které dokáže přenést lidskou přítomnost na vzdálené místo v reálném čase. Do této soutěže jsme se v roce 2018 přihlásili za tým Prorobot a měla by skončit po čtyřech letech.

Pokusíme se s hrdostí obstát v mezinárodní konkurenci. Budeme proto rádi, když nás podpoříte, třeba jako sponzoři. Také stále hledáme nové členy do týmu, takže pokud si myslíte, že máte dobré nápady, máte svou vizi a chcete něčím přispět,
hledáme právě Vás!

NÁPAD

Na FIMce to celé začalo 13. prosince 2018, kdy jistý student Jiří Šurýn přišel s námětem na diplomové téma vycházející ze zadání soutěže ANA AVATAR. Ještě ten samý den jsme se domluvili, že se do toho pustíme nejen do diplomové práce, ale i do samotné soutěže. Zpočátku to celé vypadalo spíše jako studentská recese nebo bláznivý nápad v tuhle chvíli se již robot skládá dohromady